03 Testy logiczne! Najtrudniejsze testy…

Uwaga! Najtrudniejsze testy logiczne!!

 

Testy logiczne, nazywane również testami opartymi o dane figuralne to najtrudniejszy typ testów rekrutacyjnych. Rozwiązując testy logiczne musisz wykazać się nie tylko umiejętnością logicznego myślenia i wyciągania wniosków, ale również spostrzegawczością. Zadanie jest o tyle trudne, że aplikant ma ograniczony czas na jego rozwiązanie, zwykle jest to od 10 do 15 minut. Stres wywołany sytuacją nie ułatwia zadania. Ten czas upływa naprawdę szybko. Przykład: 24 zadania w 7 minut.

Pytania w testach logicznych składają się z grafik przedstawiających figury geometryczne, cyfry i różnego rodzaju grafiki ułożone w logiczny ciąg. Twoim zadaniem jest wyznaczenie brakującego elementu, który pasuje do sekwencji figur. Brzmi banalnie, ale w rzeczywistości testy logiczne są prawdziwym utrapieniem. Niecała minuta lub mniej na jedno pytanie i kilkadziesiąt sekund na odkrycie wzoru, według którego figury się powielają; to naprawdę niewiele.

Istotnym aspektem przygotowania do testów jest praktyka. Mało kandydatów osiąga sukces na tego typu testach bez uprzednich przygotowań. Chodzi przede wszystkim o zaznajomienie się z samą formą zadań i nabraniu wyczucia w wyszukiwaniu powtarzającego się schematu. Im więcej zadań rozwiążesz tym łatwiejsze będzie dostrzeżenie zależności. Warto poćwiczyć w domu z włączonym zegarem, by dobrze rozkładać czas i sprawdzić jak działamy pod wpływem presji uciekających minut.

Zadania te są trudne i w dużej mierze rozwiązanie opiera się na instynkcie oraz na indywidualnych predyspozycjach aplikanta.

 

Sprawdź siebie tu!:

http://www.tests4job.pl/recruitmentTest/confirmstart/3157?trial=true

 

Ćwicz- tylko w ten sposób osiągniesz postęp w rozwiązywaniu takich testów!

 

Marza’s