10 najczęstszych Waszych błędów w CV

Witajcie!

W codziennej pracy na obu frontach mam okazję oglądać dziesiątki Waszych CV. Niestety większość z nich jest źle, albo bardzo źle napisane.

Poniżej przesyłam Wam feedback, jakie najczęstsze błędy zawierają:

1. Złe zdjęcie- zdjęcie z wakacji albo zdjęcie w wesela, to nie jest właściwy kierunek- co wtedy myślę o takiej osobie?:)…Jeśli komuś nie chce się zrobić zdjęcia do dokumentu, który mu zapewnia byt…Hmm, to chyba nie jest pracownik dla mnie 😉

2. Nagłówek Curriculum Vitae- tego się już nie umieszcza…ktoś tu nie jest na bieżąco w elementarnych kwestiach; ślepa uliczka?

3. Adres i kod pocztowy- zabiera CV przejrzystość i nie jest konieczny- to jeszcze mogę przeżyć.

4. Profil zawodowy- brak lub źle napisany- profil ma wskazywać cele zawodowe i opisywać posiadane kompetencje językiem korzyści. Czy ten człowiek aby wie czego chce? 🙂 I jak to się przełoży na wyznaczanie celów w pracy?

5. Doświadczenie zawodowe- ważna sekcja w CV! w złym miejscu; pod wykształceniem. Czy jeśli nie odrobił lekcji teraz, to odrobi je w przyszłości?

6. Wykształcenie- jeśli masz wyższe wykształcenie, nie podawaj adresu liceum. Czy nie będzie mnie zalewał zbędnymi informacjami w pracy?

7. Umiejętności- cechy charakteru nie są umiejętnościami.

8. Niewłaściwy format- CV po edycji należy zapisać w PDF- w przeciwnym wypadku może się rozjechać po otwarciu przez rekrutera. Word jest passe, czy ten ktoś też?

9. Niewłaściwa klauzula poufności- czy jest jeszcze ktoś, kto nie wie o RODO? Skąd zatem pochodzi? 🙂

10. Błędy ortograficzne i literówki- jeśli nie jesteś pewny, daj po napisaniu komuś zaprzyjaźnionemu do sprawdzenia. O zgrozo…magister, chyba się boję 😉

 

Wyciągnijcie z tego lekcję 🙂 Praca zapewnia nasz byt. Warto się postarać, a jeśli nie jesteś pewny oddaj sprawę w ręce specjalisty. Od tego zależy w dużej mierze Twoja przyszłość 🙂

 

Masz wątpliwości lub pytania? Pisz!

pozdrawiam

Marza’S