Ciekawe funkcje LinkedIn

Ciekawe funkcje Linkedin.

Ciekawe funkcje Linkedin

Czy znacie funkcje Linkedin, które znacząco wpływają na odbiór Waszego profilu?

Jedną z nich jest wprowadzony przez Linkedin przycisk “Obserwuj”. Można nim zastąpić dotychczasowy przycisk “Nawiąż kontakt”.

 

Dotychczas bowiem opcję „Obserwuj” można było zobaczyć na profilu popularnych użytkowników. Takich, którzy należeli do grona tzw. influencerów. Aktualnie korzystać z niej mogą wszyscy użytkownicy Linkedin.

 

Istnieją badania, które mówią że obserwujący danego użytkownika są dużo mocniej zainteresowani treściami, które publikuje w serwisie. Profile z ustawionym obserwowaniem, zamiast nawiązywaniem kontaktu są chętniej akceptowane. Dlaczego? Jak podają źródła wolimy obserwować kogoś, niż pozostawać w nim w kontakcie. To nas mniej zobowiązuje. Dzięki tej opcji użytkownicy mogą na bieżąco śledzić tematy, które są dla nich interesujące oraz wchodzić w interakcje z innymi osobami. Otrzymywanie dużej ilości wiadomości, zaproszeń do nawiązania kontaktu od osób, których nie znamy, może być męczące. Nowa opcja ma zatem możliwość zmienić nieco wymiar nawiązywania relacji oraz umożliwić dzielenie się treściami z innymi użytkownikami serwisu.

Jak uaktywnić powyższą opcję? Należy przestawić przycisk w opcjach ustawień prywatności. W tej zakładce znajduje się opcja „Obserwujący”. Włączając tę funkcję, w bardzo łatwy sposób można ustawić przycisk działania na profilu osobistym.

 

Na zdjęciu znajdziecie widok miejsca, w którym można dokonać zmiany powyższego ustawienia 🙂

Czujesz, że pora na zmiany w życiu zawodowym? Zapoznaj się z moją ofertą.

powodzenia

Marza’S