Dlaczego warto mieć dobre CV?

Dlaczego warto mieć dobre CV?

Planując zmianę pracy, często wysyłamy setki CV do różnych przedsiębiorstw, na które niestety nie otrzymujemy wiadomości zwrotnej, jaką jest zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Zazwyczaj rekruter, mając nadesłane setki aplikacji, poświęca na poszczególne podanie zaledwie kilka sekund. Czy i dlaczego warto więc mieć dobre CV?

Dobre curriculum vitae  wyróżnia nas spośród setek aplikujących kandydatów,

ukazuje naszą kreatywność i pozwala na dobór stanowiska, w którym będziemy się spełniać, należycie wypełniać obowiązki i się rozwijać. Napisane w odpowiedni sposób sprawia, iż stajemy się wartościowi dla przyszłego pracodawcy. Ukazuje, że  w poważny sposób podchodzimy do stanowiska, które chcemy objąć. Wyróżnia oraz obrazuje nasze starania i sumienność. Informacje zawarte w CV dostosuj do stanowiska, na które aplikujesz. Nie chodzi o przeładowanie informacjami –  warto natomiast przejrzyście wypunktować nasze zalety, edukację czy kursy, które sprawią, że będziemy odpowiednimi kandydatami na daną posadę. Inaczej powinno wyglądać CV osoby aplikującej do przedsiębiorstwa finansowego, a inaczej kierowcy ciężarówki lub kelnera. Do każdej aplikacji o pracę musimy podejść indywidualnie i wybrać najważniejsze, wyróżniające cechy dostosowane do przedsiębiorstwa, w którym chcemy pracować. CV mówi o podejściu i nastawieniu człowieka –  można z niego wywnioskować rzetelność, sumienność czy przywiązanie wagi do szczegółów. Ważne jest opisanie swoich osiągnięć, pasji i zainteresowań, by trafić na takie stanowisko, które będzie wartościowe również dla nas samych. CV to szansa na zauważanie naszej osoby, uwydatnia zebrane doświadczenie i w klarowny sposób obrazuje ścieżkę edukacji.

Dobrze napisane CV otwiera nowe ścieżki rozwoju, drogi, które bez odpowiednio skomponowanego życiorysu byłyby zamknięte. W ciekawy sposób odzwierciedla to Linkedin, portal społecznościowy, w którym rekruterzy sami mają możliwość napisania i zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną daną osobę – a to dzięki wglądowi w profil zawodowy, który ma wszystkie cechy standardowego curriculum vitae. Można więc trafić na ofertę, której się nawet nie szukało. A wszystko dzięki dobrze napisanemu CV, wizytówce swojej kariery zawodowej.

 

pozdrowienia

Marza’S