Rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic – wywiad u Emilii Sędziak.

rozmowa kwalifikyjna

Rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic – gościnny wywiad u ekspertki Business English – Emilii Sędziak.

Starasz się o nową pracę? Przeglądasz oferty, wysyłasz CV i w końcu otrzymujesz wymarzony telefon z zaproszeniem na rozmowę o pracę? Wspaniale! Zatem jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Na takie i inne pytania udzieliłam odpowiedzi na zapytanie ekspertki Business English – Emilii Sędziak.

Z Emilią poznałyśmy się na Instagramie i od razu poczułyśmy, że nasze specjalizacje mają wiele wspólnego. Emilia bowiem naucza języka angielskiego, który wesprze Twoje działania w korporacji, prowadzeniu międzynarodowych projektów i kierowaniu firmą. Dzięki doskonałej znajomości angielskiego poczujesz się pewniej w branży i zdobędziesz lepszą pozycję na rynku. Oprócz standardowej nauki języka obcego nauczysz się, czym charakteryzuje się etykieta biznesowa oraz jak płynnie poruszać się w tym zwariowanym świecie, który nie jest łatwy nawet w ojczystym języku.

Spotkanie z potencjalnym pracodawcą należy do jednej z najbardziej stresujących sytuacji, niezależnie, czy jest to rozmowa w języku polskim, czy w języku angielskim. W wywiadzie dla Emilii odpowiadam jak się przygotować do takiej sytuacji, a także jak zaprezentować swoje umiejętności i jak zadawać pytania potencjalnemu pracodawcy.

Przygotowania przed rozmową kwalifikacyjną.

Temat rekrutacji to temat rzeka i bardzo ważny dla osób planujących nową ścieżkę kariery i zmianę pracy. Dlatego wybrałyśmy z Emilią kilka najbardziej problematycznych pytań występujących wśród obserwujących w mediach społecznościowych. Te pytania pojawiają się również w trakcie naszych indywidualnych konsultacji lub przychodzą po prostu via Messenger na co dzień. W ten sposób powstał scenariusz wywiadu, który wspólnie nagrałyśmy.

A oto pytania, które padły w trakcie review w mediach przed wywiadem >>

  • W jaki sposób zadać pytanie o warunki finansowe, kiedy powinno się cenić, jednak zbyt wygórowana lub zbyt niska kwota może odstraszyć pracodawcę? Gdzie najlepiej sprawdzać średnie zarobki na konkretne stanowisko?
  • Jak formułować pytania na rozmowę kwalifikacyjną i jak negocjować warunki pracy, a jednocześnie być dobrze odebranym? Czy są jakieś tematy TABU, których nie wolno poruszać? Ile pytań można zadać w czasie spotkania?
  • Jakie są standardy pisania CV, szablony, które są aktualizowane? Czy wystarczy tylko napisać w WORD najważniejsze informacje?
  • Czy już na pierwszej rozmowie pytać o możliwości rozwoju na danym stanowisku, o szkolenia, dofinansowania studiów, kursów językowych itp.?
  • Jak wybrnąć z pytań o ciążę, macierzyństwo i plany rodzinne?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w wideo. Obejrzyj koniecznie i daj znać, czy chcesz, aby kontynuować tę tematykę?

LINK DO WYWIADU>>>

https://www.youtube.com/watch?v=9rZ2SdfWm0E&t=354s

Poszukujesz wsparcia w Business English, a może rozmowa w języku angielskim wydaje Ci się bardzo trudna? Skontaktuj się z Emilią tu:

www.beemily.pl

https://www.facebook.com/businesspoangielsku/

https://www.linkedin.com/in/emilia-s%C4%99dziak-beemily/

https://www.youtube.com/channel/UC7bQFN25jnFzV4sXBbNePMg?view_as=subscriber

 

Sprawdź jakich błędów nie popełniać podczas rozmowy kwalifikacyjnej!

 

Marza’S